Zapisz się do Newsletter

Jakie ustawienie stołów wybrać podczas wesela?

weselny stół

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu nowożeńców, ale również ich najbliższych, a zwłaszcza rodziców, dziadków i rodzeństwa. W uroczystości bierze zwykle udział większość krewnych, a także przyjaciele i znajomi pary młodej. Tradycyjnym sposobem na celebrowanie tej chwili jest organizowanie wystawnego przyjęcia połączonego z huczną zabawą pozwalającą na uczczenie tego wyjątkowego momentu. By okazało się ono niezapomnianym i chętnie wspominanym przeżyciem warto zadbać o to, by odbyło się w miejscu specjalizującym się w urządzaniu wesel. W Pułtusku doskonałą ofertę przedstawia Hotel Milord, zapewniający świetną obsługę, świetną kuchnię, przyjemne otoczenie oraz wysoki standard obiektu. Gwarantuje także efektowne udekorowanie sali i pomoc przy wyborze jej właściwej aranżacji. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Dlaczego ustawienie stołów ma znaczenie?

Rodzaj ustawienia stołów przesądza o tym, w jaki sposób można usadzić gości weselnych, a tym samym wpływa na panującą atmosferę oraz komfort i samopoczucie zaproszonych. Dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu dostępnej przestrzeni na sali pozostanie właściwa ilość miejsca do tańca, prostsze okaże się przemieszczanie, a także sprawniejsza będzie obsługa kelnerska. Warto też pamiętać, że rozmieszczenie stołów przesądza o możliwościach prowadzenia rozmów – zwykle jest to istotne, ponieważ uroczystość tego rodzaju to także okazja do spotkań z dawno niewidzianymi krewnymi. 

W jaki sposób najczęściej rozstawia się stoły weselne?

Najważniejszymi osobami podczas wesela jest para młoda, muszą więc zasiadać oni przy tzw. stole głównym, który będzie dobrze widoczny dla wszystkich zaproszonych. Na ogół wraz z nimi siedzą też świadkowie. Stół ten umieszcza się więc zawsze w centralnym miejscu, a pozostałe ustawia tak, by zapewnić dobre wykorzystanie miejsca, ale także wystarczającą przestrzeń. W grę wchodzą zwykle przede wszystkim układy w literę „U” z dwoma stołami dodatkowymi lub literę „E” z trzema. Dość rzadko korzysta się z ustawienia w „T”, lecz przy niewielkiej sali stosunkowo często stosuje się układ „L”. Modne stało się także stosowanie z wielu osobnych stolików rozmieszczanych „restauracyjnie”.

Wróć do bloga

logo